--- Four dollars a pair? I think it′s a bit too much. --- If you buy three pairs, the price for each will ______to $3.5.
Every evening after dinner, if not from work, I will go for a walk in the park.
They’re us £150,000 for the house. Shall we take it?
Sorry, I can’t go with you. I’m a serious stomachache.
You cannot accept an opinion ________to you unless it is based on facts.
It’s much easier to make friends ______ you have similar interests.