--- __________ is the cost of the trip to Nanjing ? --- About forty yuan per person. A. How B What C. How many D. How much
My father loves ____ jokes to us.
Tom likes soccer very much. I often see him ______ soccer at school. A, to play B. playing C. play D. be playing
These cakes ________delicious! Can I have ________ one?
Jim with his teacher ______ over there.
—How many ______ are there in your school? —There are twenty-one.