The store sells sweaters ______ a very good price. We can buy one ______ 40 yuan.
It’s not always necessary to look up the words ________ the dictionary while reading. Sometimes we need to guess.
Hangzhou is famous _______ producing silk in China.
—Guess, how much does it cost? —I think it costs 15 and 20 dollars.
—When did your uncle arrive ____ China? —He got to Guangzhou ____ the morning of the 16th of April.
The food my country is quite different that here.