. The ________ is about $ 20 per person.
That is ________ new schoolbag. A.my a B.a my C.my
My mother often buys apples _____ me. A.for B.to C.at
Her mother often _____ books after work. A. read B. reads C. reading
There is ____ food in that food store. A. lot of B. lots of C. a lot
We have bread _____ breakfast A. on B. / C. for